Nora Halliwell bemutatkozó

k-laszlo-szilvia
Kit ne nyüstöltek volna gyerekként az okostojás felnőttek azzal a kérdéssel, hogy „mi leszel, ha nagy leszel”? Én tizenhárom éves koromra álltam készen az ütős válasszal: író leszek! Ötödikesként lehetőségem nyílt kiváltani az egyik kötelező olvasmányt a Harry Potter és a bölcsek köve című remekművel. Így aztán Micimackó ment, a roxfortos diákok jöttek, én pedig egy csapásra beleszerettem J.K. Rowling mesevilágába.

A sorozatba belemélyedve pedig eldöntöttem, hogy feltétlenül írok majd én is egy hasonlóan fantasztikus történetet.

Kezdetben még csak a szárnyaimat próbálgattam, többször és több változatban nekifutva egy olyan történetnek, ami mágikus képességekkel megáldott lányokról szól. A végleges főszereplőimet (akik már nem mind lányok voltak) tizenhat évesen formáltam meg. Egy regény megírása azonban még mindig kissé kemény dió volt számomra, így terepgyakorlatként először egy lapozgatós szerepjátékot alkottam. Miután pedig ezzel elkészültem, már sima ügy volt számomra egy egybefüggő fantasyregény is.

A hat kötetesre tervezett Boszorkányúr-sorozat bevezető részét, A Kianit Szövetséget tizenhét évesen, 2007-ben kezdtem el írni és 2010-ben fejeztem be. Ez az életszakaszom, amikor gimnazistából egyetemista lettem, pontosan összhangban volt a szereplőim hétköznapjaival. A novíciák és novíciusok, akik Roanaa szigetén tanultak, hogy később varázslónőkké és mágusokká válva erősítsék a Kianit Szövetséget, amelynek tagjai a párhuzamos létsíkokon őrzik a Fényt és harcolnak az Árnyék ellen.

A Harry Potter könyvek nem csak az íráshoz adták meg a kezdő inspirációt, hanem kaput nyitottak számomra a spirituális témák felé, amelyek nagyszerűen harmonizálnak a fantasy műfajával. A négy őselem kultusza, a kelta eredetű ünnepek és a reinkarnáció tana már az első könyvben fontos szerepet kapnak.

További érdekes fordulat volt, amikor a történet kezdte el írni a valóságot. A novíciáimat és novíciusaimat a varázsigék és őselemek ismerete mellett megajándékoztam egy-egy egyéni mágikus képességgel. A főhősnőnek, Kyrának valami nagyon különlegeset szántam, így kapta meg a gyógyítás és az öngyógyítás adottságát. Én pedig néhány évvel később, miután elvégeztem a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészkarának esztétika alapszakát, egy váratlan találkozás után úgy döntöttem, elvégzek egy gyógymasszőr OKJ-t. Ízig-vérig humán beállítottságú lányként egyik pillanatról a másikra beleástam magamat az anatómia világába, amiről korábban el sem tudtam volna képzelni, hogy megszeretem. A gyakorlati órákat pedig még jobban szerettem. Azt is, amikor egymást masszíroztuk a csoporttársaimmal, azt pedig még inkább, amikor az ORFI-ban csillogó szemmel vártak minket a betegek.

Az új szakmám bőven biztosított lehetőséget tapasztalatszerzésre, a könyveim olvasók felé vezető útjának egyengetése pedig motivációt adott. Nem kisebb célt tűztem ki magam elé, mint hogy külföldre megyek dolgozni, és pénzt keresek A Kianit Szövetség angol fordítására. Több országban megfordultam, Angliában és Ausztriában szobalányként sikerült csak elhelyezkednem. Ám 2017-ben felvettek masszőrnek egy Timmendorfer Strand nevű, csinos és barátságos észak-német kisváros elegáns öt csillagos hoteljébe, a Grand Hotel Seeschlösschenbe. Hatalmas élményt jelentett számomra mind az új földrajzi és munkahelyi környezet, mind az a tény, hogy remekül sikerült egyedül megállnom a helyemet, még egy hoteltesztelő előtt is. Még kedvenc írós helyet is választottam magamnak egy Wolkenlos nevű, stégen álló, üvegpadlós étteremben, ahol lenézve láttam magam alatt a Balti-tenger hullámait. Ide vonultam el a szabadnapjaimon tovább szőni a Boszorkányúr-sorozat második részének, a Farkasok birodalmának eseményeit egy-két ír kávé mellett.

Végül a célom elérése után hazahozott a honvágy, de továbbra is megmaradtam mind a masszírozás, mind az írás mellett (bár többször előfordult, hogy a második könyv csak pihent, míg én szívtam magamba az élményanyagot). Az álmom pedig lassanként valóra vált: 2018-ban elkészült az első könyvem angol fordítása, és az Amazonra felkerülve elérhetővé vált a külföldi olvasók számára Warlock Series: The Kyanite Alliance címen. A Susannebotty balatoni masszázscsapatnál és a Széchenyi Pálmaházban eltöltött időszakaim után a covid biztosított nekem egy jó hosszú alkotói szabadságot. Ekkor született meg a Farkasok birodalma történetének nagyjából kétharmada, azóta pedig ez a kézirat is elindult nemzetközi útjára az Amazonon Realm of Wolves címmel.

Többektől kaptam olyan visszajelzést, hogy a második regény már komorabb, sötétebb hangulatú, mint a tündérmeseszerű első könyv. Úgy tűnt, az olvasóimnak tetszik a változás, hiszen az hiteles is volt. A Farkasok birodalmában már vége a tanulásnak: a főhőseim élesben vágnak neki egy rendkívül veszélyes küldetésnek. Ennek a történetnek a megírásához szükség volt arra, hogy én is magam mögött hagyjam a biztonságos diáklétet, és szerencsét próbáljak a nagybetűs Életben.

Idén befejeztem a harmadik kötetet is, A tűz átkát. Erről a könyvről elöljáróban annyit mondanék, hogy még egy lépést tettem benne a komorság, a sötétség és a profán dolgok irányába, emellett feszegetek egy-két tabu témát is. De mindez így van jól. Hiába írok sorozatot, nem szívesen ragadnék meg egyetlen stílus keretei között, hiszen az életben is egyetlen dolog állandó: a változás. Rengeteg impulzus ér, ami megihlet, ezek közül pedig vannak, amik az egyik könyv világába illenek bele tökéletesen, míg mások a másikéba. Egy-egy meghatározó spirituális irányzat, a vegán életmód, a harcművészetek gyakorlása (aikido, wing chun kung-fu, jeet kune do), de akár a családállítás is mind hozzátettek egy-egy fontos részt a történethez. A lista pedig folyamatosan bővül.

Az író bemutatkozása saját szavaival (változatlan formában).

Szeretnél te is könyvkiadónk szerzői közé tartozni?

Ide kattintva minden információt megtalálsz a könyvkiadás menetéről, valamint a Smaragd Kiadó szolgáltatásairól.

Legyen a Tiéd a következő sikerkönyv!

További bejegyzések 

Beleolvasó: Nora Halliwell: A tűz átka – Második talizmán

A fiú lélekszakadva rohant végig a főtérre vezető lépcsőkön. Tudta, hogy az ismerős sikátorok többé nem jelentenek biztonságot számára. Üldözői túlerőben voltak, és arra terelték őt, amerre csak kedvük tartotta. Könnyű páncélzatukban ráérősen csörrentek meg lépteik. Nem siettek, láthatóan kedvükre volt a játék. Ki akarták élvezni prédájuk rettegésének minden pillanatát.

bővebben

Danka Katalin bemutatkozó

„Mindig is szerettem olvasni, de az írás addig nem jutott eszembe, amíg meg nem láttam egy pályázatot. A nyeremény egy mesekönyvben való megjelenés volt. Tollat ragadtam, és írtam egy történetet, amit az Angliába való kiköltözésem ihletett. Utána jöttek az újabb és újabb ötletek, amiket szintén papírra vetettem. Ismerőseimmel osztottam meg ezeket, akiknek nagyon tetszettek, és biztattak, hogy ne hagyjam abba. Végül a pályázat véget ért, és a mesém, amivel neveztem, több mint 400 meséből szakmai zsűri szavazatai által bekerült. Ez adta meg az erőt ahhoz, hogy kiadjak egy saját könyvet. „

bővebben

Smaragd írótalálkozó a Manga Cowboy étteremben december 1-jén

Bizonyára értesültetek arról, mennyire mozgalmas időszak volt október-november a Smaragd Kiadó életében. Ennek pedig az volt az oka, hogy vezetőváltás történt nálunk. Az új vezető Gombos László, aki eddig is íróként – a Hidegháború és még harminc év történelmi dokumentációs kötet szerzőjeként – erősítette a csapatunkat. Azt mindenképp szeretnénk leszögezni, hogy a változás csak a vezető személyét érintette, a kiadó működésére, a szakembergárdára, és az eddigi, minőségi munkára nincs hatással. A munkafolyamatokat tekintve is minden maradt a régi kerékvágásban.

bővebben
0

KOSÁR